Nejlepší vaječný likér

Pro mne je to ten nejlepší vaječný likér, který jsem kdy pil. A podle stovek Vašich zpráv za poslední roky tomu u Vás není jinak! Tak tady je recept!

Doba přípravy: 30 minut

Množství: 750 ml

Suroviny:

 • 200 ml smetany ke šlehání
 • 100 ml plnotučného mléka
 • 130 ml salka 
 • 3 PL cukru krupice
 • 3 vejce
 • 250 ml kvalitnějšího tmavého rumu (mně v tomto likéru chutná např. karibský rum Professore)
 • 50 ml mandlového likéru např. Amaretto nebo Barbero
 • 1 vanilkový lusk (skvělý mají např. na https://kralovstvichuti.cz/koreni/jednodruhove-koreni/vanilka-lusk-bourbon-madagaskar)
 • 1-3 ks badyánu
 • 1 ks celé skořice

Postup:

 1. Do hrnce dejte smetanu, mléko a salko. Přidejte zrníčka z vanilkového lusku, badyán, skořici a vše přiveďte k varu. Přihoďte i slupku z vanilkového lusku. Jakmile se směs začne vařit, hrnec odstavte z plotny. Nechte louhovat minimálně 10 minut. Poté obsah přeceďte do jiné nádoby. Slupku z vanilkového lusku si odložte stranou.
 2. Připravte si vodní lázeň. Do mísy vyklepněte 3 žloutky a přidejte cukr. Mísu dejte nad vodní lázeň a ruční metlou žloutky šlehejte přibližně 6-7 minut (pokud máte kuchyňský teploměr, tak by teplota měla dosáhnout maximálně 65 – 70 °C). Poté mísu z vodní lázně sundejte a za stálého míchání přilijte ⅓ vyluhovaného mléka. Počkejte až se vše dokonale propojí a přilijte zbytek mléka. Poté dejte mísu znovu nad vodní lázeň a za stálého míchání počkejte až krém zhoustne. Měl by mít konzistenci řidšího pudinku. Nakonec za stálého míchání do misky přilijte rum a mandlový likér.
 3. Likér poté přeceďte přes jemné sítko. Do čisté lahve dejte odložený zbytek vanilkového lusku a lahev naplňte likérem. Uchovávejte v chladu, kde vydrží i několik týdnů. Konzumovat můžete již po pár hodinách, ale uleželý několik dnů je ještě lepší.

Dobrou chuť a krásné svátky!


TIP: Tento a dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!

K přípravě by se Vám mohly hodit i mé oblíbené produkty, které nyní naleznete na eshopu:


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Nebo s mým novým kalendářem na rok 2023 vyrazte na gastronomickou cestu kolem světa! Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro