Větší dřevěné kuchyňské prkénko

790,00

Kategorie:

Popis

Základem každé kuchyně je bezesporu prkénko na krájení surovin. A domnívám se, že ne jedno.

Několik týdnů jsme testovali různé druhy dřeva, velikosti a váhy prkének, aby vyhovovala mně, ale také např. i mé mamince nebo sestře! Aby i na ženu prkénka nebyla těžká, ale zároveň velikostí i váhou splňovala běžné používání v kuchyni.

Výsledkem jsou ručně vyrobená buková prkénka ze stromů z brdských lesů, která jsme nechali několik měsíců pořádně proschnout. Nádherná barva a struktura dřeva ničím nenamořená a zanechaná tak, jak je příroda sama stvořila. Jemně opracovaná, aby na hladkém povrchu mohl kuchař zpracovávat i ty nejjemnější suroviny. Vyrobena jsou ve dvou velikostech – menší a hlavně lehčí, které je vhodné např. na krájení zeleniny. Můžete se s ním v kuchyni lépe pohybovat, a díky své váze je lehce ovladatelné i pouze jednou rukou. A pak robusnější, těžší prkénko např. na maso, které skvěle sedí na kuchyňské lince a zbytečně se nepohybuje více než má.

Větší dřevěné prkénko na maso o rozměrech 34 x 24 x 2 cm napomáhá stabilnějšímu krájení surovin. Díky své váze se zbytečně nepohybuje po kuchyňské lince, ale zároveň ještě splňuje váhu, kterou člověk bez problémů uzvedne během vaření i několikrát a může tak např. vysypat suroviny do hrnce.

Do pravého spodního rohu každého prkénka sám ručně vypaluji svůj podpis. Prkénko je tedy kompletně ručně vyrobené v České republice ze dřeva z brdských lesů.

Tak ať se Vám s nimi krásně vaří stejně jako mně!

Potřebujete speciální úpravy?

Pavel Vám rád upraví tento kousek na míru a přesně dle Vašich představ. Napište nám.