Jahodový dort na grilu

Doba přípravy: 60 minut + chlazení dortu

Náročnost: 1

Počet porcí: ke sdílení

SUROVINY:

 • 700 g čerstvých jahod
 • 2 balení cukrářských piškotů
 • 400 ml smetany ke šlehání
 • 400 g MILKO Tvarohu z Poděbrad tučného
 • 200 g moučkového cukru
 • 2 citrony
 • 2 PL balzamikového octa

POSTUP:

 1. Rozpalte gril.
 2. Zhruba polovinu piškotů narychlo ogrilujte na roštu pocukrovanou stranou dolů. Pokud máte gril hodně rozpálený, dávejte pozor aby se piškoty nespálily. Bude jim stačit jen pár sekund. Povrch krásně zkaramelizuje a tím dodají vašemu dortu jak krásný vzhled, tak příjemnou nezobyčejnou chuť.
 3. Do mísy dejte očištěné jahody. Přidejte 2 PL cukru a balzamikového octa. Promíchejte a napíchejte jahody na špízy nebo špejle.
 4. Jahody grilujte na dobře rozpáleném roštu. Také jim bude stačit jen pár sekund. Na povrchu musí lehce zkaramelizovat, ale přitom musí zůstat pořád pevné. Poté je stáhněte z roštů do misky a nechte zcela vychladit.
 5. Smetanu vyšlehejte se 4 PL cukru do husté a pevné šlehačky. Pomocí gumové stěrky do ní přimíchejte tvaroh.
 6. V misce smíchejte šťávu z citronů se 2 PL cukru.
 7. Připravte si formu na dort. Grilované piškoty potřete citronovou marinádou a vyskládejte je do formy po celém vnitřním obvodu opečenou stranou ven.
 8. Na dno formy vyskládejte zbytek grilovaných piškotů potřených marinádou.
 9. Navrstvěte asi čtvrtinu krému, poté část grilovaných jahod, které lehce prstami rozmačkejte a znovu krém. Tímto způsobem pokračujte až spotřebujete všechny suroviny. Poslední vrstva by měl být tvarohový krém.
 10. Dort dejte vychladit do lednice alespoň na 12 hodin aby se dobře uležel a piškoty nasákly co nejvíce tekutiny.
 11. Před servírováním ozdobte vršek dortu čerstvými jahodami.

Tak dobrou chuť! ♥


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrus a běhoun. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro