Mandlovo-mandarinkové sušenky

náročnost: 1

počet porcí: 16 ks

doba trvání: 30 minut

Suroviny:

  • 260 g blanšírovaných mandlí
  • 200 g cukru krupice
  • 100 ml čerstvé mandarinkové šťávy
  • 1 ks bio mandarinky
  • 25 ml mandlového likéru (nebo 1 ČL mandlové aroma)
  • 2 bílky
  • 100 g moučkového cukru

Postup:

  1. Mandle lehce opečte na suché pánvi. Dávejte pozor aby se nespálily. Poté je dejte do mixéru a rozemelte nahrubo. Přidejte cukr krupice a vše rozmixujte na jemný prášek. Přidejte vymačkanou šťávu z mandarinek a dále mixujte až se vše propojí do mokré lepivé směsi.
  2. Těsto přendejte do misky, přidejte jeden bílek, 60 g moučkového cukru, likér (nebo aroma) a kůru z jedné bio mandarinky. Vařečkou vypracujte těsto a dejte ho na 20-30 minut do lednice ztuhnout.
  3. Troubu předehřejte na 170°C. Pracovní plochu si posypte moučkovým cukrem a dejte na ní vychladlé těsto. Z těsta vyválejte válečky ze kterých následně odkrojte noky a vytvarujte je na tlustší placky. Každou placku ponořte do lehce rozšlehaného bílku a obalte v moučkovém cukru. Placky dejte na plech vystlaný pečícím papírem a pečte 14-15 min. Po upečení nechte sušenky zcela vychladnout a poté můžete servírovat. V uzavřené nádobě vám vydrží i 2 týdny.

Dobrou chuť a krásné svátky! ♥


TIP: Tento a dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Nebo s mým novým kalendářem na rok 2023 vyrazte na gastronomickou cestu kolem světa! Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro