Nejlepší pizza v Praze?!

Když už je dnes ten mezinárodní den pizzy, tak jsme se s Matějem rozhodli dát dohromady pár našich nejoblíbenějších míst, kde jsme na téhle italské ikoně v poslední době v Praze pochutnali!

San Carlo v Dittrichově ulici na Praze 2

V mnoha žebříčcích oceňovaná jako jedna z nejlepší restaurací v Praze, kde si můžete vychutnat pravou neapolskou pizzu. Tenoučké těsto na středu a nadýchané okraje… Restaurace disponuje otevřenou kuchyní (tedy spíše pecí a přípravnou pizzy), kde můžete vše s nadšením sledovat. Autentickou atmosféru doplňuje i interiér ve stylu slavné neapolské opery San Carlo. Mimo pobočku v Dittrichově ulici u Tančícího domu, kterou jsme nejednou navštívili, mají také pobočky na Malé Straně, kousek od Malostranského náměstí a nově se prý připravuje i restaurace na Letné.

Manu Praga v Revoluční ulici na Praze 1

O této restauraci Emanuela Ridiho, která se mimo jiné taktéž zaměřuje na neapolskou pizzu jsme slyšeli hodně. A to zaslouženě! Za nás pravděpodobně jedno z nejlepších těst na pizzu, které jsme kdy jedli… Nádherně nadýchané až rozplývající se na jazyku. Připravují ho modernějším způsobem – pomocí bigy, která mu dodá ještě větší nadýchanost a hydrataci. Díky tomuto výbornému těstu si můžete vybrat i třeba zcela jednoduchou pizzu s pár skvělými ingrediencemi a budete v sedmém nebi. Tak jako jsme byli my!

Le Pizze di Frankie v Otakarově ulici na Praze 4

Tak takhle pizza nás uhranula. Jedná se spíše o menší bistro v Nuslích s pár místy na sezení nebo stání u vyššího stolu. Frankie umí perfektní těsto, které kombinuje s kvalitními čerstvými surovinami… Některé pizzy jsou i trošku netradiční, postavené na sezónnosti, ale všechny spojují plné výborné chutě!

Ze všech tří zmíněných restaurací si můžete jídlo objednat i domů skrze některou z doručovacích společností jako Bolt Food, Dáme Jídlo nebo Wolt… Za nás je všechny spojuje perfektní těsto a kvalitní suroviny. Já sám, když si doma připravuji pizzu (recept na mé těsto najdete v mé kuchařce), tak nejčastěji nakupuji ingredience v obchodě Mozzarella Art (v Nuslích hned vedle Le Pizza di Frankie – který také používá nějaké suroviny od nich a nebo v druhé pobočce na Andělu). Ochutnat od nich musíte určitě minimálně stracciatellu, burratu nebo čerstvá rajčata!

A kam se ještě chystáme? V Praze určitě do Pizza Nuova (letos oceněné jako 40. nejlepší pizzerie v Evropě mimo Itálii), pak do Amuni a Da Antonio. Dlouho se také chystáme do Plzně a prý jedné z nejlepších pizzerií v republice – Da Pietro. No tak Vám dáme určitě vědět jak nám chutnalo u nás na sociálních sítích!

V komentářích nám můžete nechat i Vaše tipy na oblíbené podniky s dobrou pizzou nejen v Praze, které stojí za návštěvu! Budeme moc rádi! Tak děkujeme a hlavně chutný mezinárodní den pizzy všem!!! ❤️

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro