Pečené pivní toasty

Prvním receptem v mé nové kuchařské show Ve dvou se to lépe vaří, která od září běží na Televizi Seznam, jsou tyto vynikající pečené pivní toasty. Pivní pomazánku známe všichni, ale někomu může vadit výrazná chuť piva nebo sýrů. Představte si to první kousnutí do toastu, který nasál ty nejlepší chutě z pomazánky a zbytek se krásně připekl k okraji. Tyto toasty plné chuti si prostě zamilujete stejně jako my! Tak pojďme na ně!

VIDEO POSTUP:

Doba přípravy: 15 minut

Náročnost: 1

Počet porcí: 4

Suroviny:

  • 1 ks sýru typu camembert či hermelín
  • 1 ks sýru romadur
  • 1 ks červené cibule
  • černé pivo
  • toustový chléb

Postup:

1/ Sýry si nakrájejte na menší kostky o velikosti cca 1 cm. Dejte je do mísy a pořádně rozmačkejte vidličkou.

2/ Za stálého míchání do směsi přilévejte černé pivo, až vznikne kompaktní pomazánka.

3/ Nakonec přidejte najemno nakrájenou cibuli a pořádně promíchejte.

4/ Toasty pomazánkou namažte z jedné strany a dejte opékat na rozpálenou pánev. Nejprve opečte z nenamazané strany dozlatova, a poté otočte pomazánkou dolů a špachtlí toast lehce stlačte.

5/ Takto dozlatova opečené toasty můžete podávat.

Servírování

Toasty rozřízněte na trojúhelníky a dle chuti můžete posypat bylinkami – např. pažitkou.

TIP:

Do pomazánky můžete zamíchat i další oblíbené měkčí sýry a tím bude vždy o něco jiná. Vyzkoušet můžete např. olomoucké tvarůžky, brie, gorgonzolu či nivu, ale také např. mozzarellu.

Tak dobrou chuť! ♥


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na nový kalendář, kde naleznete 12 zcela nových receptů s mnou ručně malovanými obrazy. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! 

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro