Sabayon pěna s proseccem a balzamikové maliny

Se Sašou Rašilovem jsme si v novém díle Ve dvou se to lépe vaří jako dezert připravili tyto vynikající balzamikové maliny se sabayon pěnou s proseccem! Ty zkrátka musíte vyzkoušet – jednoduchý a rychlý recept, který ohromí nejen Vás! ♥

VIDEO POSTUP:

Počet porcí: 4

Doba přípravy: 30 minut

Náročnost: 2

Suroviny:

  • 2 žloutky
  • 50 g cukru krupice
  • 50 ml prosecca
  • 250 g malin
  • 50 ml balzamikového octa
  • čerstvá máta

Postup:

1/ V pánvi smíchejte balzamikový ocet a 25 g cukru. Přiveďte k varu a nechte vařit 1 – 2 minuty až do sirupové konzistence. 

2/ Připravte si vodní lázeň. 

3/ V misce smíchejte žloutky a 25 g cukru. Misku dejte nad páru a začněte šlehat až do husté pěny. Poté postupně za stálého šlehání přilévejte prosecco. Šlehejte až se vše propojí a vznikne nadýchaná hustá pěna. Poté misku sundejte z vodní lázně. 

Servírování:

Na spod servírovacích misek či sklenic dejte maliny. Polijte je balzamikovým sirupem, přidejte prosecco pěnu a ozdobte čerstvou mátou.

TIP: Pokud chcete prosecco pěnu neboli omáčku Sabayon podávat za studena, po sundání misky z vodní lázně pěnu pořád šlehejte až úplně nevystydne. 

TIP 2:

Místo prosecca můžete použít např. i sekt nebo jiné víno, sušší nebo klidně i sladké dezertní. 

TIP 3:

Sabayon můžete připravit i na slaný způsob, kde vynechejte cukr, přidejte naopak trošku soli a víno můžete nahradit citronovou šťávou. Slaná verze se výborně hodí např. k rybám.


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na nový kalendář, kde naleznete 12 zcela nových receptů s mnou ručně malovanými obrazy. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám!