Maliny s balsamico omáčkou a sabayon pěnou z prosecca

Se Sašou Rašilovem jsme si v novém díle Ve dvou se to lépe vaří jako dezert připravili tyto vynikající balzamikové maliny se sabayon pěnou s proseccem! Ty zkrátka musíte vyzkoušet – jednoduchý a rychlý recept, který ohromí nejen Vás! ♥

VIDEO POSTUP:

Počet porcí: 4

Doba přípravy: 30 minut

Náročnost: 2

Suroviny:

  • 2 žloutky
  • 50 g cukru krupice
  • 50 ml prosecca
  • 250 g malin
  • 50 ml balzamikového octa
  • čerstvá máta

Postup:

1/ V pánvi smíchejte balzamikový ocet a 25 g cukru. Přiveďte k varu a nechte vařit 1 – 2 minuty až do sirupové konzistence. 

2/ Připravte si vodní lázeň. 

3/ V misce smíchejte žloutky a 25 g cukru. Misku dejte nad páru a začněte šlehat až do husté pěny. Poté postupně za stálého šlehání přilévejte prosecco. Šlehejte až se vše propojí a vznikne nadýchaná hustá pěna. Poté misku sundejte z vodní lázně. 

Servírování:

Na spod servírovacích misek či sklenic dejte maliny. Polijte je balzamikovým sirupem, přidejte prosecco pěnu a ozdobte čerstvou mátou.

TIP: Pokud chcete prosecco pěnu neboli omáčku Sabayon podávat za studena, po sundání misky z vodní lázně pěnu pořád šlehejte až úplně nevystydne. 

TIP 2:

Místo prosecca můžete použít např. i sekt nebo jiné víno, sušší nebo klidně i sladké dezertní. 

TIP 3:

Sabayon můžete připravit i na slaný způsob, kde vynechejte cukr, přidejte naopak trošku soli a víno můžete nahradit citronovou šťávou. Slaná verze se výborně hodí např. k rybám.

Dobrou chuť!


TIP: Dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!

Dobrou chuť!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 


Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro