Španělská bramborová tortilla

Úroveň: jednoduchá

Počet porcí: 8

Doba přípravy: 45 minut

Suroviny:

  • 500 g brambor
  • 200 g žluté cibule
  • 5 ks vajec
  • 400 ml olivového oleje
  • 2 stroužky česneku
  • 2 větvičky rozmarýnu
  • Sůl
  • Pepř

Postup:

1/ Brambory a cibuli oloupejte a nakrájejte na kolečka o tloušťce přibližně ½ cm.

2/ Do hlubší pánve dejte olivový olej. Přidejte brambory, větší špetku soli a pepře, rozmarýn a rozmáčknuté stroužky česneku. Promíchejte a na mírném ohni nechte brambory v oleji vařit (tzv. konfitovat). Dávejte pozor, aby se olej příliš nezahříval, ale jen lehce probublával. Brambory konfitujte do poloměkka – přibližně 20 minut. 

3/ Poté do pánve přidejte nakrájenou cibuli, promíchejte a dále konfitujte, až do úplného změknutí brambor. Poté z pánve vytáhněte rozmarýn a česnek. Zbylý obsah pánve přeceďte, brambory s cibulí nechte stranou. Nepřepálený, rozmarýnem a česnekem příjemně provoněný olej si uchovejte pro jiný recept.

4/ V míse rozšlehejte vejce. Osolte a přidejte přeceděné brambory s cibulí. Vše pořádně promíchejte a celou směs nalijte zpět do pánve, kde jste konfitovali brambory. Přikryjte poklicí a nechte na mírném plameni péct.

5/ Po 5 minutách pokličku sundejte, vařečkou směs po stranách lehce odhrňte tak, aby se rozšlehaná vejce dostala na všechny strany a nezůstala jen na středu. Přikryjte poklicí a pečte dalších 5 minut.

6/ Když je tortilla dostatečně pevná a ze spodní strany upečená, pomocí talíře ji převraťte na druhou stranu, znovu vraťte do pánve, zakryjte poklicí a pečte dalších 5 minut.

7/ Po upečení pánev z plotny odstavte a nechte tortillu pod poklicí 10–15 minut odpočívat.

TIP:

Tato tortilla je výborná i druhý den, jako studená snídaně, nebo jí můžete podávat jako přílohu k různým masům.

Dobrou chuť! ♥


TIP: Tento a dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Nebo s mým novým kalendářem vyrazte na gastronomickou cestu kolem světa! Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro