Tradiční mexické guacamole

Na dovolenou do Mexika jsme si jeli hlavně odpočinout. Ale také nás samozřejmě zajímala místní kuchyně a jak se liší od té “mexické” v ČR. No a tak jsme navštívili hned několik míst od menších street food stánků, přes bistra, restaurace až po vyhlášenou Le Basilic restauraci v Cancúnu. Všude jsme se ptali, fotili, točili a vybrali pro Vás několik tradičních mexických receptů, které Vám okamžitě navodí letní přímořskou atmosféru. Jsou navíc velmi chutné a jednoduché na přípravu! Jako první pro Vás mám tradiční mexické guacamole podle šéfkuchaře jedné z našich oblíbených restaurací hotelu Grand Fiesta Americana Coral Beach!

Doba přípravy: 15 minut

Ingredience:

  • 2 zralá avokáda
  • 1 limeta
  • 1 cibule (ideálně červená)
  • 100 g koriandru
  • 3 větší zralá rajčata
  • 1 čerstvá chilli paprička
  • sůl

Postup:

Avokáda rozřízněte na půlky, odstraňte pecku a vydlabte zelenou část do misky. Přidejte šťávu z půlky limety a lehce dosolte. Vše rozmačkejte vidličkou do konzistence, která Vám vyhovuje. Mně osobně nevadí nechat i menší kousky avokáda, či můžete úplně do hladka.

Rajčata a cibuli nakrájejte na menší kousky, přidejte nadrobno nasekaný koriandr a šťávu z půlky limety. Dle chuťi dosolte a pokud máte raději ostřejší jídla přidejte i dle chuti najemno nakrájenou chilli papričku. Vše promíchejte a můžete podávat.

Servírování:

Do misky nandejte avokádovou pomazánku a na ní rajčatovo-cibulovou salsu. V některých částech Mexika si i vše míchají dohromady, takže záleží jen na Vás, co Vám bude více chutnat. K nabírání můžete i mimo klasického příboru použít nachos!

Tak dobrou chuť! A viva la Mexico! ♥


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na nový kalendář, kde naleznete 12 zcela nových receptů s mnou ručně malovanými obrazy. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! 


Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro