Základní palačinkové těsto – palačinky

Palačinky jsou jedním z mých nejoblíbenějších jídel vůbec. Tedy ty sladké, které si dělám často. Je mi jasné, že každý z nás má trošku jiný postup a nebo tip od našich maminek, nebo babiček. Já např. do palačinkového těsta nepřidávám cukr, protože mám rád neutrálnější chuť a palačinky se tak dají lépe připravit i na slano – jak to má rád Matěj 🙂 Zároveň se ale těsto bez cukru nepřipaluje na pánvi (ale také záleží jakou pánev máte – na některé se Vám nepřipálí i s cukrem a na některé se Vám může připálit i bez cukru 😀 ) Pokud palačinky milujete také tak jako já a děláte si je často, tak bych doporučil pořídit i nějakou speciální pánev přímo na palačinky – hezký výběr mají např. na www.bavimevarit.cz odkud mám já většinu věcí, které v kuchyni používám 🙂 Tak pojďme se na recept podívat – celý postup jsem pro Vás natočil ve videu, ale i včetně ingrediencí sepsal pod ním ♥


Počet porcí: 6 palačinek

Doba přípravy: 15 minut

Ingredience:

  • 220 ml plnotučného mléka
  • 80 g hladké mouky
  • 1 vejce
  • špetka soli
  • 30 g másla + na vymazání pánve

Postup:

  1. Dáme si rozpustit máslo.
  2. Do mísy nalijeme mléko. Přidáme špetku soli a jedno vejce. Pomocí ruční šlehací metly nebo robota vajíčko zapracujeme do mléka. Nešleháme příliš rychle abychom mléko zbytečně nenapěnili. Když je vajíčko zcela zapracované, tak postupně za stálého míchání přidáváme mouku až nám vznikne jednolitá hladká směs bez hrudek. A nakonec do těsta za stálého míchání přiléváme rozpuštěné máslo.
  3. Nepřilnavou pánev potřeme kouskem másla. Nedáváme ho však moc, aby nám palačinky v tuku neplavaly. Když je pánev dostatečně rozpálená nalijeme na pánev jednu naběračku těsta. Ihned s pánví začneme otáčet, aby se těsto rovnoměrně rozprostřelo po celém dně pánve. Necháme smažit přibližně 30 sekund, poté obrátíme a pečeme dalších 15-20 sekund.

Dobrou chuť!


TIP: Dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 


K přípravě by se Vám mohly hodit i mé oblíbené produkty, které nyní naleznete na eshopu:

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro