Kurzy

Pavel Berky je talentovaný módní návrhář, který svou prací získal mnohá česká i zahraniční ocenění. Jeho velkou předností je předvídání módních trendů a vyniká schopností přicházet s maximálně propracovanými a střihově velmi náročnými modely. Dlouhodobě vyučuje také “draping” tedy tvoření střihu přímo na figuríně ve 3D podobě. Od roku 2020 vede Pavel také kurzy vaření v Akademii Grosseto, kde si pod jeho vedením můžete osvojit základy vaření, ale také naročnější techniky a vyzkoušet si přípravu jídel z méně tradičních surovin. Novinkou pro rok 2023 jsou exkluzivní společné kurzy s Ivkou Fitbake pouze pro 6 lidí v jejím prostoru na Žižkově.

KURZY VAŘENÍ

Celodenní privátní kurzy s Pavlem Berkym & Ivkou Fitbake:

Chcete zažít den plný vaření a pečení s Pavlem a Ivkou? Pak jsou tyto kurzy přesně pro Vás! Jedná se o velmi privátní kurzy maximálně pouze pro 6 osob. Ivka s Pavlem tak budou mít dostatek času zodpovědět každý Váš dotaz nejen ohledně receptů, ale i třeba soutěže MasterChef Česko, ale hlavně se každému věnovat celý den naplno! Vybrat si můžete ze dvou konceptů:

ITALSKÁ KUCHYNĚ v termínech 3.3.2023 nebo 18.3.2023

Tento celodenní kurz nás společně přenese do krásné slunečné Itálie. Začneme klasikou v dokonalém provedení s těmi nejkvalitnějšími surovinami. Poté se naučíte připravovat těsto na domácí pastu, nebo jak na šťavnatý kuřecí steak. Nevynecháme lahodný dezert panna cotta, který doplníme veganským ovocným gelem a na závěr vás budeme hýčkat osvěžujícím sorbetem z prosecca doplněným o marinované jahody.

MENU:

 • Rajčatová bruschetta z domácího pečiva, bazalkový olej
 • Ravioli s gorgonzolou, hruškou a šalvějí, omáčka beurre blanc
 • Kuřecí supreme, ricottové gnocchi, dýňové velouté
 • Panna cotta, ovocný gel, ořechový crumble
 • Prosecco sorbet, jahody

ASIAN FUSION – 24.3.2023

Na tomto celodenním kurzu se na začátku pustíme do krevet. Ukážeme Vám jak je správně očistit a vykouzlíme z nich dva skvělé předkrmy. Vyzkoušíme si moderní molekulární techniku přípravy ovocného kaviáru a ukážeme si jak na dokonalý lahodný bisque, který doplní krevety v křupavé tempuře. Poradíme Vám jak správně připravit dokonale šťavnaté kachní prso s perfektní křupavou kůží. Následovat bude dezert plný svěžích chutí, dokonalých textur z možná trošku překvapivých surovin a na závěr ochutnáme netradiční zmrzlinu, která vám vyrazí dech!

MENU:

 • Krevetový ceviche, mangový kaviár, domácí brioška, koriandrový olej
 • Krevetový bisque, krevety v tempuře, pražená semínka
 • Kachní prso, topinaburové pyré, dashi omáčka, nakládané asijské houby
 • Miso sponge, lemon curd s citronovou trávou, sezamový kešu krekr, marinované citrusy, smetanový krém
 • Thajská zmrzlina, kokosový crumble, bazalka

Kurzy probíhají v čase 10-17h na adrese Malešická 19, Praha 3. 

V ceně kurzu jsou všechny suroviny, nealko, káva, čaj a rozlévané víno. Zástěru a veškeré vybavení Vám rádi zapůjčíme. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování a jako dárek tričko od Ivky a nový kalendář Pavla s podpisem a věnováním!

Cena celodenního kurzu je 5990,- Kč a přihlásit se můžete na emailu info@pavelberky.com – kde obdržíte veškeré bližší informace a pokyny k platbě. Po závazné přihlášce obdržíte i dárkový poukaz, který si můžete vytisknout.


Kurzy v AKADEMII GROSSETO jsou koncipovány pro maximálně 16 lidí. Vybrat si můžete z několika termínů a kurzů s odlišnými koncepty:

10.3.2023 – Asijské menu | více info & přihlášky – Asijská kuchyně je plná chutí, čerstvosti, netradičních kombinací a mnoho asijských pokrmů obsahuje pátou lidskou chuť – umami! A to všechno obsahuje i tento kurz!

MENU:

 • Houbové knedlíčky dim sum, zelí, koprový dashi vývar
 • Kachní prso sous-vide, okurka, miso, sójová redukce
 • Rýžová zmrzlina, saké, yuzu, bylinky

11.5.2023 – Mistr burgerů | více info & přihlášky – Chcete se před přáteli či rodinou blýsknout skvělým burgerem? Jak na božskou domácí bulkou, dipy a majonézy či masovou, sea food a vegetariánskou verzi Vám ukážu na tomto kurzu!

MENU:

 • Král burgerů: hovězí s cheddarem
 • Moderní burger: s krevetami a limetkovou majonézou
 • Netradiční burger: s grilovanou zeleninou

7.6.2022 – Krásné menu nejen z mé kuchařky | více info & přihlášky – Na tomto kurzu Vám ukážu jak na přípravu zajímavých komponentů z mé kuchařky, které se Vám budou hodit nejen v jídlech, do kterých jsem je na kurzu zakomponoval… Krásné svěží suroviny tak provoní nejen kuchyni Akademie, ale třeba i Vaše domovy!

MENU:

 • Pečený květák, hráškový krém, nakládané lusky, kopr
 • Telecí svíčková, chřest, parmazán
 • Rebarborový krém, karamelizované listové těsto, pečený grep

Každý účastník kurzu v Akademii Grosseto také obdrží novou kuchařku Pavla s osobním věnováním a podpisem! Pro bližší informace a přihlášky na uvedené kurzy prosíme navštivte www.akademiegrosseto.cz

Poptávku ohledně osobních konzultací, individuálních lekcí či online workshopů s Pavlem prosíme zasílejte na info@pavelberky.com

Online lekce vaření s Pavlem, které jsou k dispozici zdarma naleznete na jeho YouTube kanále, Facebookové stránce či Instagramu. Nebo můžete podle Pavla vařit i doma – podívejte se na jeho novou designovou kuchařku!


MÓDNÍ KURZY

Pavel je součástí týmu INSTITUTU MÓDNÍ TVORBY, kde vyučuje již od roku 2012 a aktuálně se můžete zúčastnit následujících workshopů nebo kurzů – kliknutím na název workshopu se dostanete na bližší informace a přihlášku:

 • WORKSHOP: UŠIJTE SI VLASTNÍ TRIČKO – jednodenní workshop s Pavlem, kde si pod jeho vedením můžete ušít Váš vlastní oděvní kousek a to konkrétně tričko – i pro úplné začátečníky – workshop se opakuje, tudíž bude více termínů
 • STŘIHOVÝ WORKSHOP: KREATIVNÍ STŘIHY / METODA FREE DRAPE – dvoudenní intenzivní kurz věnovaný kreativním střihům se zaměřením na techniku free drape – experimentální přístup k tvorbě střihů a módnímu designu formou volné modelace
 • WORKSHOP: ZÁKLADY MÓDNÍ KRESBY – dvoudenní kurz určen začátečníkům a mírně pokročilým studentům se zájmem o módní kresbu využitelnou v praxi – naučte se kreslit figuru pro účely módního návrháře – termín s Pavlem aktuálně na dotaz
 • WORKSHOP: ZÁKLADY MÓDNÍHO BYZNYSU – jednodenní seminář pro začátečníky v módním průmyslu se zaměřením na budování úspěšné oděvní značky v tuzemsku či na zahraniční scéně – v jedné z lekcí Pavel vypráví o fungování své značky

Pro bližší informace a přihlášky na uvedené workshopy prosíme navštivte www.institutmodnitvorby.cz

Poptávku ohledně osobních konzultací, individuálních lekcí či online workshopů s Pavlem prosíme zasílejte na info@pavelberky.com

Pavel chystá i online kurzy, díky kterým se také naučíte kouzlit s látkou.