Pavel Berky vyprodal své šaty během 48 hodin. Inspirací mu byla Kristína Nemčková, vítězka MasterChef Česko 2019

Módnímu návrháři Pavlu Berkymu se povedl v Česku neobvyklý úspěch. Svou limitovanou edici 20 šatů inspirovaných gastronomií vyprodal do druhého dne. Za celým úspěchem stojí spolupráce s nadanou kuchařkou Kristínou Nemčkovou, vítězkou soutěže MasterChef Česko 2019 a autorkou kuchařské knihy #UPGRADE.

„Kristína za mnou přišla s prosbou o vytvoření netradičního módního kousku na míru, se kterým by se mohla prezentovat v rámci svých degustací, přednášek či prezentací. Přála si do šatů promítnout její lásku k vaření a zároveň se v nich cítit dobře i mimo kuchyň. Byla to pro mne velká výzva, ale ty já mám rád, takže jsem do toho šel a vyplatilo se, po kolekci se jen zaprášilo,” popisuje začátek spolupráce Pavel. 

Kristína to vidí podobně: „V první řadě mi šlo hlavně o to, abych mohla společně s Pavlem vytvořit módní kousek, který budu ráda nosit a bude mi ve všem vyhovovat. Z výsledku jsem byla nadšená já i on, tak jsme se rozhodli dát šaty do prodeje, ale pouze v exkluzivním počtu 20 kusů.“ 

Z původně jednorázové spolupráce vznikla nejen limitovaná edice šatů Upgrade KNPB, ale také jedno přátelství. Pavel si s Kristínou perfektně rozumí v otázkách módy i vaření, které je i jeho velkou vášní.

Jak to celé začalo?

Kristína přišla do Pavlova ateliéru s představou pohodlných, ležérních šatů spojujících aktuální trendy s prvkem gastronomie. Důležitým požadavkem byla nemačkavost šatů a také o barvě měla Kristína od začátku jasno – jedině oblíbená černá. 

„Potřebovala jsem pohodlné a praktické šaty, které by souzněly s mou velkou vášní, vařením. Pavlovu tvorbu jsem už znala, takže jsem nešla úplně do neznáma, ale výsledek předčil všechna má očekávání. Jsem ze šatů nadšená a odjela jsem v nich hned na první konferenci, která mě čekala,“ usmívá se Kristína.

Pavel svým nápadem dokázal zadání splnit a původní představu ještě předčil. Sportovně elegantní šaty připomínají kuchařský rondon doplněný o velké, praktické kapsy. Dlouhý pásek zvýrazňuje ženskou siluetu a lze jej zavázat různými způsoby. Šaty jsou střižené tak, že lichotí každé ženě bez ohledu na postavu, věk či příležitost.

„Při navrhování šatů pro Kristínku jsem musel brát v potaz i její věk, a tudíž využití šatů – tedy aby se v nich cítila dobře v každé situaci a mohla je lehce kombinovat do elegance anebo naopak na sportovní způsob jen s teniskami. Aby je zkrátka hlavně ona ráda nosila,” vysvětluje Pavel.

Šaty z této série už Pavel došívat nebude, ale těšit se můžete na další exkluzivní limitovanou edici šatů ve spolupráci Pavel Berky x Kristína Nemčková. A to pravděpodobně ještě letos.

„Upřímně jsem ani nečekala tolik milých a krásných reakcí, a že se během prvních 48 hodin všechny kusy vyprodají. Přesto, že nám chodí denně desítky zpráv, jestli máme ještě šaty k dispozici, nebo jestli ještě nějaké dovyrobíme, chceme zachovat tuto exkluzivitu opravdu pouze pro prvních 20 žen, které si je zakoupily. Přijde nám to fér. Rozhodli jsme se však zapracovat ještě na jedné limitované sérii a vyhovět tak alespoň trošku přáním našich sledujících,“ uzavírá Kristína.

Chcete se o nové sérii dozvědět jako první? Jednoduše nám zanechte Váš kontakt zde: https://pavelberky.com/eshop/limitka-satytriko-upgrade-knpb/

Kristína Instagram: https://www.instagram.com/made_by_kristina/

Pavel Instagram: https://www.instagram.com/berkyofficial/

Kristína Facebook: https://www.facebook.com/madebykristina

Pavel Facebook: https://www.facebook.com/berkypavel/

Pavel také Kristínu oblékl na nadávnou talkshow: https://pavelberky.com/pavel-berky-a-kristina-nemckova-vitezka-souteze-masterchef-cesko-2019/

Pavel Berky  a Kristina Nemckova
Vyberte měnu
EUR Euro