2022

V lednu 2022 Pavel přijal pozvání do pořadu Trochu Inak s Adelou, který se vysílá na slovenské RTVS.

V únoru 2022 začíná Pavel tvořit modely pro nový charitativní kalendář Nadace Veroniky Kašákové. Mezi osobnosti, které do kalendáře oblékl je např. rapperka Sharlota, herečka Tereza Kostková, nebo slovenská influencerka Lucy Pug a mnoho dalších.

V květnu 2022 získává kuchařská kniha Pavla Berkyho ocenění Ministerstva Kultury a Památníku národního písemnictví. Stává se tak jednou z Nejkrásnějších českých knih roku. Prohlédnout si ji tak budou moci návštěvníci např. pražského Designbloku, ale bude k vidění i na knižních veletrzích ve Frankfurtu, Vídni, Varšavě, Londýně, Paříži, Lipsku či Litvě.

V červnu počet sledujících na Pavla Instagramu, Facebooku, TikToku a YouTube celkově překročil číslo 250.000 lidí a jeho videa nasbírala více jak 30 milionů zhlédnutí. Pavel tak uspořádal pro své fanoušky soutěž o exkluzivní večeři přímo od něj a víkend v pražském Hotelu Hilton.

V červenci Pavel představil svůj nový merch – pánská a dámská trička s motivy kuchařky a jídla. Rozšířil tak již velmi oblíbenou řadu kuchyňských zástěr a plátěných tašek na potraviny také s motivy kuchařky.

2021

V lednu 2021 Pavel vytvořil luxusní svatební šaty pro svou kamarádku ze soutěže MasterChef Česko – Lucii Čižmárovou a její svatbu na Maledivách.

Na začátku roku také Pavel začíná tvořit nové video recepty na své sociální sítě, které okamžitě získavají statisícová zhlédnutí.

V únoru 2021 se Pavel vrací do soutěže MasterChef Česko – Souboj nejlepších a vítězstvím nad Honzou Vorlem získává prestižní Řád zlaté vařečky.

V květnu 2021 Pavel zveřejnil zasnoubení se svým dlouholetým partnerem Matějem Janem Pardusem.

V červnu 2021 vznikla nová řada elegantních větrovek, která se okamžitě stala best sellerem.

V září 2021 se Pavel stává novou tváří Televize Seznam a začíná se vysílat jeho nový vlastní pořad Ve dvou se to lépe vaří. V každém díle se po jeho boku objeví zajímavá osobnost jako např. Eva Burešová, Jan Čenský, Saša Rašilov nebo třeba Lucie Benešová. Společně se tak s diváky podělí o své oblíbené recepty.

V říjnu 2021 si Pavel se svým partnerem Matějem Janem Pardusem řekli své “ANO” v nové řadě soutěže MasterChef Česko na Zámku Loučeň.

V prosinci 2021 získal Pavel prestižní ocenění Roma Spirit za kategorii Kultura. Vyhlášení probíhalo na Slovenské televizi RTVS.

Na konci roku 2021 vyšla kuchařka Pavla Berkyho – Recepty. Do téměř 400 stránkové knihy Pavel vytvořil více jak 100 nových receptů, sám si ji ilustroval a i vydal. Kuchařka dostala také exkluzivní dárkové balení, které je vedle záložek, plátěné tašky a tušky na poznámky také doplněno i osobním věnováním a podpisem, které Pavel do každé knihy vlastnoručně vpisuje.

2020

Pavlova životní cesta nabírá nový směr. Svou lásku k vaření projevuje v kuchařské soutěži MasterChef Česko 2020. Jako první ze soutěžících se dostává přímo do finálové TOP 16!

Zajímavostí jsou i nové produkty věnované vaření. Pavel přichází s řadou designových zástěr, utěrek, ubrusů, běhounů a dřevěných prkýnek na vaření. V neposlední řadě rozšiřuje úspěšnou řadu basic větrovek a mikinových šatů. Vznikla také nová limitovaná kolekce šatů s vítězkou MasterChef Česko – Kristínou Nemčkovou.

V březnu 2020 Pavel vyhrál v MasterChef Česko výzvu Bageterie Boulevard a po dobu dvou měsíců se tedy na pobočkách po celé republice objevil v nabídce jeho vítězný sendvič.

V červnu 2020 se Pavel vedle své vlastní značky stává také hlavním módním návrhářem tradiční české módní značky E.Daniely.

V červnu 2020 se Pavel stal lektorem ve škole vaření Akademii Grosseto ve které učí i kuchařská esa jako např. Zdeněk Pohlreich, Jan Punčochář nebo Iveta Fabešová. Od té doby jeho kurzy absolvovaly stovky nadšených amatérských kuchařů.

V létě 2020 absolvoval Pavel společně s Pavlínou Lubojatzky celorepublikovou road show Bageterie Boulevard, ve které představil svůj vítězný sendvič. Svůj kuchařský um předvedl i na food festivalech a akcích po celé republice.

V září Pavel představil svůj první kalendář s recepty, který si vedle vlastních receptů i vlastnoručně ilustroval.

V říjnu Pavel skončil v soutěži MasterChef Česko na krásném třetím místě. Díky jeho pokoře a kreativnímu přístupu k vaření se během show stal pro mnohé favoritem celé soutěže a počet sledujících na sociálních sítích, kteří od té doby sledují jeho tipy a recepty překročil 100.000 lidí.

V listopadu Pavel vydal novou charitativní kolekci mikin s Kristínou Nemčkovou a značkou Needo. Kolekce pomáhá lidem s hendikepem.

2019

Přelom roku 2018 a 2019 přinesl novinky v týmu. Ke stávajícímu týmu Pavel, Matěj a Pavlína se přidala Šárka Rychtářová.

Začátek roku se pak nesl ve znamení tvoření nové kolekce a nových spoluprací. Pavel oblékl moderátorku FTV PRIMA – Lenku Špillarovou na Ples Jako Brno a Český ples.

Od února 2019 si nově můžete zakoupit Pavlovu tvorbu i v butiku Soline.

Během roku oblékli Pavlovu tvorbu osobnosti jako Lucie Vondráčková, Mariana Prachařová, nebo Barbora Mottlová.

V září Pavel představil novou kolekci pro letošní podzim a zimu, která se nesla převážně ve znamení flanelu. Pro uvedení kolekce si zvolil Top Fashion Week v Karlových Varech, kam se modely zvýrazňující ženskou linii krásně hodily. Následně byla v říjnu kolekce představena v rámci dalšího Life Is Fashion.

V říjnu také Pavel poprvé přivítal hosty ve svém ateliéru na osobním představení kolekce a setkání klientek, novinářů a osobností, které Pavel obléká.

V listopadu započala krásná spolupráce s vítězkou nejnovější řady MasterChef Česko – Kristínou Nemčkovou. Výsledkem je první limitovaná série šatů inspirovaná vařením, která se vyprodala během několika hodin.

2018

Na začátku roku 2018 uvedl Pavel na akci Life Is Fashion svou novou streetwearovou řadu. Vyřazené armádní padákoviny z druhé poloviny 80. let se mu povedlo přetvořit v moderní větrovky, které se u jeho klientů staly nesmírně populárními, a tak je následně začlenil do stálé nabídky.

Do týmu Pavel Berky přichází nová osoba a tou je Pavlína Dvořáková, která se svou firmou Prest začíná Pavla zastupovat v oblasti PR.

S přicházejícím létem dostal nabídku oblékat hlavní tvář Prague Pride a koncert zpěváka Matta Parduse. Pro Moniku Bagárovou vytvořil ikonické šaty do videoklipu na společný duet s Janem Bendigem.

V polovině roku se podílel na otevření největšího concept store pouze s českou a slovenskou módou v centru Prahy – F.Designers: Store & Atelier. V tomto obchodě i nadále prodává svou tvorbu.

Nově navíc začal prodávat své kousky i v Plzni, a to v butiku Om Touch.

Přijal také pozvání na Ódy Módy své střední školy v Trenčíně, kde představil svou nejnovější minikolekci.

2017

Na začátku roku 2017 Pavel absolvoval první zastávku svého jarního přehlídkového turné. V rámci New York Fashion Week představil svou podzimní kolekci. V ní Pavel poprvé začal propojovat high fashion se street fashion. Inspirací mu byly ulice Londýna, kde prolínání různých kultur, na oko možná až nepropojitelných životních stylů lidí ze všech koutů světa, jsou všude kolem.

Jelikož firma Exalt nedokázala naplnit technické požadavky pro další přehlídky, byl Pavel nucen spolupráci na dalších přehlídkách ukončit.

Tentýž rok se začala formovat nová soutěž The Way, která v ČR neměla obdoby. Jednalo se reality show pro módní návrháře a hlavní myšlenkou bylo “Z ateliéru do Designer Gallery”. Tato soutěž si dala za úkol mapovat cestu od prvních námětů nové kolekce až po hotové modely a jejich prezentaci na přehlídkovém mole. Pavel se do The Way přihlásil a byl vybrán mezi 8 finalistů. V rámci zadání “dědictví” si Pavel vybral nelehké téma socialismu. Snažil se převést tehdejší svázanost režimem do dnešního oděvu, který odráží svobodu a sílu osobnosti. Kvůli každému kolu soutěže cestoval týden co týden mezi Londýnem a Prahou až v červnu roku 2017 soutěž vyhrál a dostal tak možnost svou kolekci vytvořit a prodávat v nově otevřené části Centra Chodov. On a jeho tvorba se tak stali tváří unikátního křídla The Designer Gallery. Celá soutěž byla završena velkou přehlídkou v rámci otevření tohoto obchodního centra.

Pavel tak začal fungovat mezi Londýnem a Prahou a jeho tvorba se nově v Praze začala prodávat v Czech Labels and Friends na Chodově a v La Gallery Novesta.

Během roku jste také mohli vidět Pavlovy přehlídky na výročním Styl a Kabo v Brně, kde byla i uvedena nová kolekce Vivienne Westwood, nebo na znovu zahájeném veletrhu Trenčín Město Módy.

2016

V Londýně začal Pavel experimentovat i s pánskou módou a vznikla tak minikolekce, která byla dostupná pouze v Británii.

V druhé polovině roku si jeho tvorby všimla americká společnost Exalt, která pořádala velkou soutěž Exalt Fashion Show. Pavel se probojoval do finále a v listopadu odletěl bojovat o vítězství do Salt Lake City. Celou soutěž nakonec vyhrál a hlavní cenou byla autorská přehlídka nadcházející kolekce v největších metropolích módy. Začaly tak přípravy zatím největší přehlídky v Pavlově kariéře a to v rámci Fashion Weeků v New Yorku, Londýně, Paříži a Miláně.

2015

Londýn se Pavlovi zalíbil a na jaře roku 2015 se s Prahou rozloučil velmi kontroverzní kolekcí inspirovanou rozdíly. Pohrával si v ní se strachem lidí z něčeho nového, propojení nepropojitelného a po svém se zamýšlel nad tehdejší otázkou s uprchlíky. Krásné dlouhé linie v podzimních barvách doplňovaly masky zakrývající téměř celý obličej. Této kolekce si všiml i prestižní magazín nowfashion.com, který ji zařadil mezi highlighty pražského Fashion Weeku.

Poté se Pavel odstěhoval do Londýna, kde čerpal novou inspiraci. Spolupracoval zde také s francouzským designerem Nohar Couture a firmou Grass-fields.

2014

Rok 2014 byl pro Pavla zlomovým. Odstartoval ho reprezentací ČR na International Fashion Showcase v Londýně, která byla součástí samotného London Fashion Week.

Následně začal připravovat svou zatím největší kolekci v níž se inspiroval slovanským folklorem. Znovu se spojil s firmou Veba, která se specializuje na zvláštní zpracování bavlny, a vznikly tak nádherné kousky vyrobené z unikátního afrického brokátu. S touto kolekcí se objevil na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, Košice Fashion Week, Fashion Live! v Bratislavě a asi největšímu úspěchu se jí dostalo díky Czech Fashion Council na Central European Fashion Days v Budapešti.

Na konci roku 2014 byl Pavel hostem Pecha Kucha night v Ostravě.

2013

Shooting Fashion Stars! V roce 2013 se Pavel zaměřil na svůj romský původ. Vytvořil kolekci “COMING OUT”, ve které propojil výraznou barevnost tradičního romského oblékání s moderními minimalistickými střihy. Tuto kolekci měl možnost představit jako jeden ze čtyř finalistů soutěže Shooting Fashion Stars na pražském Masarykově nádraží. Pavlova kolekce zvítězila jako nejfotogeničtější a byla oceněna firmou Canon.

V roce 2013 vznikla také nová spolupráce s firmou Marlen, vyrábějící v ČR prémiové materiály. V kolekci “GYPSY” Pavel navázal na předchozí sílu barev, ale přenesl je do lehkých hedvábných materiálů. Poprvé se pak s vlastní přehlídkou vrátil na rodné Slovensko. Na akci International Gypsy Fest v Bratislavě tato kolekce sklidila ohromný úspěch. V modelky se na jeden večer proměnily známé slovenské osobnosti jako např. jako Sisa Lelkes Sklovská, Katarína Hasprová nebo Katarína Brychtová. Dále Pavel tuto kolekci prezentoval na charitativní akci Ružová noc Ivany Christovej v Bratislavě a při exkluzivním uvedení nových produktů firmy MOSER, které se s kolekcí “GYPSY” skvěle doplňovaly.

Tentýž rok Pavel stihl ještě třetí autorskou minikolekci. Tentokrát se v ní nechal inspirovat genderovou identitou, přesněji pak změnou pohlaví. Toto téma se snažil převést do oděvu, kde se z dámského korzetu postupně stávala pánská košile. Celou přehlídku jste mohli vidět například na pražském Fashion Weeku a kolekce byla i zajímavě zachycena fotografkou Bet Orten exkluzivně pro portál fashionbook.cz. Námětu si všimla i česká firma ZOOT a oslovila Pavla k projektu DOBRO., pro který následně navrhl trička. Výtěžek z prodejů putoval neziskové organizaci Romea.

Pavel také v roce 2013 vyhrál soutěž pořádanou Prague Fashion Week společně s Frisco a byl nominován na prestižní cenu Gypsy Spirit!

2012

První autorská kolekce “XY”. Pavel se rád věnuje konkrétnímu tématu. Zjistí si o něm vše a pak se jej snaží převést do své tvorby. V případě kolekce “XY” to byly genderové rozdíly. Propracované minimalistické střihy a přírodní materiály mu přinesly první větší úspěchy. Se svou kolekcí získal cenu ateliéru a přihlásil se na soutěž Top Style Designer v rámci veletrhu Styl a Kabo v Brně. Vítězstvím této soutěže se pomalu zařadil mezi mladé návrháře, na které je třeba se v budoucnu zaměřit.

Do Pavlova týmu a života přichází Matěj Jan Pardus. Pavel má tak čas dále tvořit a o většinu ostatních věcí se začíná starat Matěj.

Partner / spolupráce

Zúčastnil se také akce Módění, kde představil průřez dosavadní tvorbou. Následně byl vybrán aby prezentoval svou novou kolekci “ADAM” jako jeden z finalistů soutěže na Dreft Fashion Week a v rámci Prague Pride. Jako jednu z modelek si Pavel vybral Natálii Kotkovou, která se v roce 2016 stala Českou Miss World a skončila v České Miss na druhém místě.

Na konci roku 2012 dostal Pavel možnost oblékat finálový večer Miss Junior a také její ředitelku Kateřinu Hamrovou. Kateřina si jeho tvorbu oblíbila a dodnes Pavlovu tvorbu ráda nosí.

Tentýž rok se Pavel také stal lektorem Institutu módní tvorby, kde vyučuje doposud. Studenti se tak mají možnost pod jeho vedením učit např. netradiční techniky drappingu a nebo se zdokonalovat v módní kresbě.

2010

Již první rok si jeho grafické návrhy vybrala firma Veba pro své potisky. Z této spolupráce vznikají další zajímavé kousky, které navrhuje přímo Pavel.

2009

Na druhý pokus to vyšlo! Pavel konečně nastupuje na UMPRUM do ateliéru módní tvorby pod vedením profesora doc. ak. mal. Josefa Ťapťucha.

2008

Po návratu z Francie se nechal zaměstnat ve slovenském studiu Jana, kde se staral o tvorbu střihů a zdokonaloval se v zakázkové výrobě. Zároveň se rozhodl znovu zkusit štěstí na pražské UMPRUM, takže tento rok využívá i k řádným přípravám na zkoušky.

2007

Na přání ředitelky školy se Pavel začal připravovat na přijímací řízení na Vysoké škole umělecko-průmyslové (UMPRUM) v Praze. Na školu se bohužel nedostal. Rozhodl se tedy v rámci dobrovolnického programu EDS přestěhovat na rok do Francie, aby si zdokonalil francouzštinu.

2006

Poslední rok na střední škole Pavel zkusil soutěže pro mladé návrháře jako např. Zlatá Fatima Junior nebo Prostějovská jehla. S koncem studia také přišlo další rozhodování. Zkusit vysokou školu? A jakou?

2005

První menší úspěch Pavel slaví při svém studiu na střední škole. Jeho výtvory byly vybrány k prezentaci v rámci módní akce, kde představovala svou novou kolekci Beáta Rajská.

2002

Kam po základní škole? Přišlo těžké rozhodování, které v určitém věku potká každého z nás. Pavel si vybral nelehkou cestu a rozhodl se internátně nastoupit na školu na druhé straně Slovenska. Na Střední uměleckou školu v Trenčíně. První roky nebyly lehké. Jak náročností studia, tak ale i z hlediska finančního. Pavlova rodina se ho vždy snažila podporovat, jak to jen šlo, ale mnohdy nezbývaly finance na všechny potřebné pomůcky a celkově na jeho studium. Často se rozmýšlel, že školu opustí. V Pavlovi však viděla talent i tehdejší ředitelka školy a rozhodla se mu pomoci, aby na škole mohl zůstat.

1986

Pavel se narodil v Rimavské Sobotě na Slovensku. Již od dětství ho přitahovalo kreslení, malování a další kreativní činnosti. Miloval oblékání a sešity na základní škole měl pokreslené návrhy různých oděvů. Tehdy však ještě nevěděl, že něco jako dráha módního návrháře existuje.