Čokoládové pralinky

Hodně z Vás mi napsalo, abych přidal recept na čokoládové pralinky, které jsem před nedávnem ukazoval na svém Instagramu. Pravdou je, že jsem si je připomínal do nového dílu Ve dvou se to lépe vaří a tak tady výsledný recept je! Dobrou chuť!

VIDEO RECEPT:

Suroviny

  • 300 g alespoň 60% hořké čokolády

Náplně

Baileys náplň

  • 100 ml smetany ke šlehání (33%)
  • 120 g bílé čokolády
  • 15 g másla
  • Baileys

Marmeládová náplň

  • 100 ml smetany ke šlehání (33%)
  • 120 g bílé čokolády
  • 15 g másla
  • marmeláda dle chutě

Postup

Pralinky

Čokoládu rozehřejte na teplotu kolem 40 °C. Poté ji postupným mícháním zchlaďte na teplotu kolem 32 °C tzv. vytemperujte. Naplňte ní speciální formy na pralinky a přebytečnou čokoládu nechte okapat. Ve formách by měla zůstat jen tenká vrstva čokolády po všech stranách formy. Nechte čokoládu ztuhnout. Poté přidejte náplně a nechte znovu vychladnout. Nakonec formy znovu doplňte vytemperovanou čokoládou tak aby byly pralinky zakryty a přebytečnou čokoládu za pomocí stěrky stáhněte. Pralinky nechte ztuhnout, poté je z formy opatrně vyklopte.

Baileys náplň

Do mísy nalámejte čokoládu. Smetanu přiveďte k varu. Horkou smetanu postupně přilívejte k čokoládě a dobře ji v ní promíchejte. Nakonec přimíchejte i máslo a Baileys. Nechte vychladit na méně než 30 °C a takto připravenou směsí pralinky naplňte.

Marmeládová náplň

Do mísy nalámejte čokoládu. Smetanu přiveďte k varu. Horkou smetanu postupně přilívejte k čokoládě a dobře ji v ní promíchejte. Nakonec přimíchejte i máslo a marmeládu. Nechte vychladit na méně než 30 °C a takto připravenou směsí pralinky naplňte.

Skvělou alternativou náplně, kdy si vlastně kompletně vyrobíte celou pralinku může být i můj vaječný likér! Tak zkuste

Dobrou chuť!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro