Malinové raffaello

Doba přípravy: 30 minut + chladnutí

Náročnost: 1

Počet porcí: ke sdílení

SUROVINY:

POSTUP:

 1. Do misky nalámejte na malé kousky 200 g čokolády.
   
 2. Kokosový krém nalijte do kastrolu a přiveďte k varu. Poté ihned kastrol odstavte z plotny a nalijte horký krém na kousky čokolády. Nechte asi 2 minuty odpočívat a celou směs pořádně promíchejte. Odeberte ⅓ a dejte do jiné čisté misky.
   
 3. Asi ⅓ sušených malin rozmixujte na jemný prášek, který můžete ještě prosít přes sítko, abyste se zbavili semínek. Poté ho nasypte do menší (⅓) části čokoládové směsi a promíchejte.
   
 4. Do druhé, větší části čokoládové náplně nasypte kokosovou a mandlovou mouku a promíchejte. Obě směsi dejte vychladit do lednice. Nejlépe do druhého dne, nebo tak, aby se z nich daly tvarovat kuličky.
   
 5. Z vychladlé malinovo-čokoládové směsi připravte malé kuličky. Doprostřed každé vložte jednu celou sušenou malinu a obalte ji v kokosovo-čokoládové směsi. Vytvořte kuličky. Zvenku budou celé bílé, uvnitř bude malinový střed. Pracujte rychle, aby se čokoláda teplem neroztekla.
   
 6. Takto vytvořené kuličky obalte ve strouhaném kokosu a do každé zapíchněte špejli. S kuličkami se pak bude lépe pracovat. Dejte je alespoň na jednu hodinu do mrazáku.
   
 7. Zbylou čokoládu rozpusťte ve vodní lázni. Zmrzlé kuličky namáčejte do horké čokolády, poté špejli vytáhněte a kuličky posypte malinovým prachem.

Dobrou chuť! ♥


TIP: Dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrek, nebo ubrus a běhoun. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

K přípravě by se Vám mohly hodit i mé oblíbené produkty, které nyní naleznete na eshopu:

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro