Jahody s vanilkovým krémem

Doba přípravy: 30 minut + 60 minut chladnutí krému

Náročnost: 1

Počet porcí: 2

Suroviny:

  • 150 ml smetany ke šlehání
  • 50 ml plnotučného mléka
  • 100 g třtinového cukru
  • 1 vanilkový lusk
  • 1 plátek želatiny (asi 2 g)
  • 250 g jahod

Postup:

1/ Do kastrolu nalijte smetanu s mlékem a přidejte 50 g cukru. Vanilkový lusk podélně rozřízněte a obsah z něho také přidejte do kastrolu. Zamíchejte a přiveďte k varu.

2/ Mezitím si plátek želatiny namočte do studené vody a nechte asi 5 minut namáčet, aby želatina povolila. Poté ji z vody vytáhněte, vyždímejte a zamíchejte do ještě horké smetany s mlékem. Krém nalijte do čisté mísy, překryjte potravinovou fólií aby se nevytvořil škraloup a nechte v lednici vychladit.

3/ Všechny jahody umyjte a zbavte stopek. Odeberte si asi 100 g a rozmixujte je se zbylým cukrem na pyré. To ještě propasírujte přes jemné sítko, abyste se zbavili semínek.

4/ Zbytek jahod nakrájejte na plátky nebo menší kousky. Rozložte je na dno pohárů. Dále nalijte jahodové pyré a nakonec vychladlý krém, který před servírováním dobře promíchejte pomocí ruční šlehací metly.

Dobrou chuť!


TIP: Dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrus, nebo běhoun. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 


K přípravě by se Vám mohly hodit i mé oblíbené produkty, které nyní naleznete na eshopu:

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro